Ett stenhårt arbete till 20 mars

Nu är det 9 dagar kvar till dagen D. Det är väldigt lite kvar att göra innan, det är istort sett fika och fixa iordning lokalen, vilket man gör samma dag. Vi ska bara träffas alla dagen innan för att checka så allt är klart och kolla hur det ser ut med debatten. Jag behöver även fixa Friends bössor till dagen, känns konstigt om inte möjligheten till att lämna pengar till dom inte finns.

Jag har jobbat stenhårt mer eller mindre från nyår till nu, för att få ihop folk, planera schemat, få ut så mycket budskap som möjligt. Jag har blivit intervjuad av Friends (kommer i maj), jag har varit med i direktsändning på svt, jag har medverkat i en välgörenhetsgala och nästa vecka blir det aftonbladet och P4 stockholm som intervjuar mig. Nu ska vi se om nyhetsmorgon nappar också. Jag har bloggat sedan november och nu börjar jag få idétorka. Är det något ni vill veta mer om, så jag kan skriva om det?

Jag vill jättegärna att ni som kommer komma på min temadag fredag nästa vecka skriver en kommentar här, så blir det lite lättare att planera i lokalen!

Vem bär ansvaret? Fredagen 20 mars lava/kulturhuset i Stockholm

kl 15:00 Fika, mingel, fråga bris
15:30 Jag föreläser kort om mobbning, min egen bakgrund och dikter
16:00 Filmen De okända visas, innan berättar manusförfattaren om den

16:20 Debatt

Moderator: Yessica Thor
Panelen: Betty Malmberg, Utbildningsutskottet
Mats Pertoft, Utbildningsutskottet
Tobias Jobring, SVEA
Peter Östlund, Skolverket
Björn Hultman, tidigare mobbad
Magnus Ritzen, Edsbergsskolan
Lars Arrhenius, BEO

17:30 Fika, mingel, fråga bris, prata med Björn
18:00 Amanda Renberg skådis pratar lite och presenterar filmen:
18:15 Hip hip hora
20:15 sammanfattning av Björn

Idag är det sista dagen att se min medverkan i Gomorron sverige på webbtvn. Ni hittar länken i högerspalten —->

Annons
Detta inlägg publicerades i Uncategorized. Bokmärk permalänken.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s